niki 1sergio

Δύο ακόμα διακρίσεις για τον Όμιλο έφεραν οι αθλητές μας τα δύο προηγούμενα Σαββατοκύριακα . Συγκεκριμένα 18-19 Μαϊου στην κατηγορία κορίτσια κάτω των 14 η Σακαρέλη Ελπινίκη κατέκτησε τη 2η θέση . Στις 11-12 Μαϊου στην κατηγορία αγόρια κάτω των 16 (μεγαλύτερη ηλικιακά ) ο Κατσιμάνης Σέργιος κατέκτησε την 3η θέση .

Πολύ καλές εμφανίσεις και για τους υπόλοιπους αθλητές μας . Στην κατηγορία κάτω των 12 , η Χανά Μαρίλια και ο Τζίμας Οδυσσέας έφτασαν μέχρι την οκτάδα όπου και ηττήθηκαν από τους μετέπειτα νικητές του τουρνουά. Στην κατηγορία κάτω των 16 οι αθλήτριες Λιόντου Μαριλένα και Σατρατζέμη Ελένη ολοκλήρωσαν τις προσπάθειές τους στο γύρο των 16 ένω η Σακαρέλη Ελπινίκη ηττήθηκε στην 8αδα από το Νο2 του ταμπλό. Στην ίδια κατηγορία των αγοριών ο Καπρινιώτης Δημήτρης έφτασε μέχρι την 8άδα όπου ηττήθηκε από το Νο2 .Στις 18-19 Μαϊου στην κατηγορία κάτω των 14 ο Κατσιμάνης Σέργιος ηττήθηκε στο γύρο των 16 και η Σατρατζέμη Ελένη έφτασε μέχρι την 8αδα όπου και ηττήθηκε από την νικήτρια του τουρνουά. Συγχαρητήρια στα παιδιά τόσο για τις επιδόσεις όσο και για το ήθος τους !